Superszybki internet w Twoich rewirach

Orange Światłowód lubi Lublin!


Otrzymaj pierwsze 6 mies. abonamentu, a dodatkowo rabat na rok dla mieszkających w domach jednorodzinnych. Tylko do 03.04.


dni
godzin
minut
sekundy

Zostaw numer

Oddzwonimy w 24 godziny Nasi doradcy są dostępni pon.-pt. 8:00-21:00, sobota 09:00-15:00,

Udzielam zgody na przetwarzanie przez Orange Polska S.A. numeru telefonu poprzez jednorazowy kontakt telefoniczny w celu marketingu bezpośredniego swoich produktów lub usług.


lub

Zamów online Zamów online

Dziękujemy

Nasi doradcy są dostępni

pon.-pt. 8:00-21:00, sobota 09:00-15:00, w niedziele i święta nie pracujemy. Uwaga! w dni ustawowo wolne nie pracujemy.

Podczas wysyłki zgłoszenia wystąpił błąd.

Spróbuj ponownie później.

Ze światłowodem Orange zyskujesz…

Filmy, seriale i telewizję bez zacięć.

Niezawodne łącze do najważniejszych projektów.

Kilka usług w wygodnym pakiecie Orange Love.

Zobacz oferty dostępne w technologii światłowodowej z umową na 24 mies.




Oni znają już światłowód

Sprawdź opinie klientów, którzy
przez 2 miesiące testowali
Orange Światłowód do 1 Gb/s!

Wygląd i montaż

Paweł P.

“Tak, w zasadzie tylko podłączyłem wtyczki i wszystko zaczęło działać. Nawet przez wykorzystanie 8 żył kabla sieciowego mam połączenie gigabitowe z routerem do komputera stacjonarnego.”

Stabilność połączenia

Adam Z.

“Stabilność łącza jest OK. Leci TV, chodzi monitoring, dwa smartfony, laptop i tablet do tego smartgniazdka. Nie zauważyłem żadnych przycinek, zwolnień itp. Prędkość – przy zwykłym przeglądaniu internetu (WP, poczta, Youtube itp.) nie zauważyłem dużej różnicy wobec 300 Mb/s, przy których wszystko działa płynnie i zadowalająco.”

Praca zdalna

Łukasz O.

“Teraz wielu z nas korzysta z komunikatorów do pracy czy nauki zdalnej. Nastąpiła zdecydowana poprawa. Przy poprzednim urządzeniu i prędkości zdarzały się problemy z połączeniami wideo, często komunikatory bardzo obniżały jakość połączenia, aby utrzymać łączność. Przy Funbox 6 i prędkości do 1 Gb takie sytuacje nie zdarzają się, a połączenia są w najwyższej jakości.”

1, 2, 3 i masz światłowód!

Daj znać

Resztę ogarniemy za Ciebie.

Instalacja w 3 godziny

Z dyskretnym i estetycznym okablowaniem.

Korzystaj

Ściągaj, wysyłaj i oglądaj bez limitów.

Najczęściej pytasz o…



Co to jest światłowód - technologia FTTH?

Światłowód (FTTH z ang. Fiber to the Home) to supernowoczesna technologia dostarczania szybkiego internetu bezpośrednio do domu lub mieszkania. Polega na przesyłaniu danych za pomocą światła w przezroczystym włóknie szklanym wykonanym z tworzywa sztucznego. Światłowód w Orange zapewnia prędkość nawet do 1 Gb/s z jednoczesnym dostępem do usług multimedialnych – gier, video czy muzyki. Wszystko to sprawia, że światłowód to najlepszy możliwy internet stacjonarny.

Gdzie mogę sprawdzić mapę zasięgu światłowodu od Orange?

Mapę zasięgu światłowodu i pozostałych technologii, w których oferujemy internet, znajdziesz na stronie https://www.orange.pl/view/mapazasiegu.

Gdzie mogę sprawdzić dostępną dla mnie prędkość Światłowodu?

Prędkości Światłowodu dostępne dla konkretnego adresu możesz sprawdzić, podając go na stronie https://www.orange.pl/internet/internet-domowy.

W jakich ofertach mogę kupić światłowód w Orange?

Internet światłowodowy w Orange jest dostępny w wielu ofertach. Możesz kupić:

Wprowadziliście nową opcję Światłowodu z prędkością do 1 Gb/s. Po co mi taka prędkość?

W dzisiejszych większość z nas kupuje internet nie tylko dla siebie, ale dla całej rodziny mieszkającej od jednym dachem. Poza tym każdy z mieszkańców domu może korzystać z więcej niż jednego urządzenia połączonego z tym samym modemem i w tym samym czasie. Mogą to być na przykład telewizory, komputery, czy konsole do gier.

• bez problemu w jednej chwili korzystać z wielu urządzeń, bez odczuwalnego spadku komfortu,
• streamować filmy,
• ściągać video najwyższej jakości bez tracenia czasu na buforowanie,
• grać w gry online z najszybszą dostępną prędkością internetu,
• pracować z domu z dużą wydajnością
• i mieć wszystko w zasięgu kliknięcia bez żadnych opóźnień

– to wszystko w tym samym czasie i używając tego samego połączenia światłowodowego z internetem.

Co ciekawe, jeśli zrobisz speed test na tych wszystkich urządzeniach jednocześnie, sumarycznie osiągniesz prędkość ponad 1 Gb/s. W takiej sytuacji prędkość internetu na poszczególnych urządzeniach może być różna - zależy to od możliwości technicznych każdego z nich oraz rodzaju połączenia z internetem (kabel czy Wi-Fi).

Co to jest 1 Gb/s albo 1 gigabit na sekundę? Czy 1 Gb/s to to samo co 1000 Mb/s?

Według Międzynarodowego Układu Jednostek Miar (SI) 1Gb/s to 1000Mb/s czyli 1000 megabitów na sekundę. Czasem jest również stosowany standard IEC wg którego 1Gb/s to 1024Mb/s, ale powszechnie przyjęło się, że 1 Gb/s to to samo, co 1000 megabitów danych przesłanych na sekundę połączenia z internetem.

Jak uzyskać najlepszą prędkość Światłowodu na moim urządzeniu?

Mam Światłowód do 1 Gb/s. Dlaczego robiąc standardowy speedtest nie widzę tej prędkości?

Na wyniki speedtestu ma wpływ wiele rzeczy:

• przeglądarkę, z której korzystasz (wyniki mogą być różne na różnych przeglądarkach)
• parametry karty sieciowej w Twoim urządzeniu oraz jego wydajność
• pomiar realizowany przez Wi-Fi, którego sygnał może podlegać różnym zakłóceniom (dlatego rekomendujemy wykonanie testu w połączeniu przewodowym z wykorzystaniem kabla Ethernetowego),
• aplikacje działające w tle (np. programy antywirusowe) itp.
• innych użytkowników sieci, którzy korzystają z niej w tym samym czasie, gdy robisz test
• serwer na którym wykonano test (np. pracując w Warszawie, i robiąc speedtest do serwera Orange w Gdańsku uzyskamy niższe wyniki niż do serwera Orange w Warszawie
• wykonywanie testu na laptopie przy wykorzystaniu baterii (może zaniżyć wyniki nawet o 30%!)

Trzeba też pamiętać, że przy transferze informacji z modemu do komputera, ok. 6% przepustowości łącza jest użyte na protokoły zarządzające poprawnym przekazaniem informacji, co w praktyce oznacza, że prędkość, którą wykaże speedtest, może być niższa również przy wykorzystaniu komputera z kartą sieciowa posiadająca interfejs Giga Ethernet.

Trudne? To może na przykładzie. Chcemy przewieźć 50 drogich telewizorów z Krakowa do Oslo. Możemy je owinąć cienką folią, nie przejmować się adresowaniem i wysłać jedną ciężarówką. Wtedy najprawdopodobniej do Oslo zostanie dostarczony sprzęt w kawałkach, ewentualnie do celu dotrze tylko 30 telewizorów, bo omyłkowo 20 rozładowanych zostanie np. w Suwałkach. Najpewniej jednak zależy nam na dostarczeniu sprzętu w idealnym stanie i w dobre miejsce. Dlatego też telewizory zapakowalibyśmy w odpowiednie pudełka, styropian, oznakowali jako towar delikatny, bardzo dokładnie zaadresowali i dopiero wtedy załadowali do ciężarówki. Taki proces zajmie więcej czasu i w tej sytuacji dodatkowe opakowanie zajmie więcej miejsca, co sprawi że do ciężarówki zmieści się 40 a nie 50 telewizorów. Za to możemy być spokojni, że drogi sprzęt dotrze w nienaruszonym stanie do Oslo.

Tak samo jest z danymi przekazywanymi z internetu do komputera czy smartfona. Żeby informacje dotyczyły tematu, który nas interesuje, dotarły w całości (z grafiką, linkami czy video) muszą zostać zabezpieczone protokołami (trochę zabezpieczeń a trochę informacji „gdzie to ma płynąć”), a te żeby wypełniły swoje zadanie również zużywają niewielką część pasma. Zatem część pasma pozostała na transfer danych będzie ciut mniejsza – co oznacza, że w tym samym czasie przejdzie przez nią minimalnie mniejsza liczba danych. Poglądowo obrazuje to poniższy rysunek.


Dlatego, gdy robisz test prędkości dla 1 Gb/s rekomendujemy: postępuj zgodnie z krokami opisanymi w instrukcji „Jak mogę na speedteście zobaczyć prędkość 1 Gb/s”.

Jak mogę na speedteście zobaczyć prędkość 1 Gb/s?

Postępuj zgodnie z instrukcją.